fbpx
 • Home
 • Egzamin Certyfikowany Analityk Inwestycyjny (CAI®)

Egzamin Certyfikowany Analityk Inwestycyjny (CAI®)

< Powrót

Egzamin Certyfikowany Analityk Inwestycyjny (CAI®)
(z bezpłatnym kursem przygotowującym i materiałami)

Miejsce egzaminu: Warszawa Centrum (sala konferencyjna ul. Sienna 93)
Trwają zapisy na egzamin 24 października 2021 r.
Trwają zapisy na egzamin 27 marca 2022 r.
Data rozpoczęcia najbliższego szkolenia przygotowującego: 04 września 2021
Czas trwania szkolenia: 8 dni (60h) stacjonarnie + 2 dni (10h) online

Egzamin na Certyfikowanego Analityka Inwestycyjnego (CAI®) to przepustka do kariery. Jest to egzamin stawiający na praktyczne i użyteczne podejście, podczas którego można wykazać się wiedzą oraz kreatywnością.

Egzamin CAI® zwalnia z podstawowej części egzaminu CIIA® i umożliwia podejście do Egzaminu Finałowego do zdobycia tytułu i licencji CIIA®.

W ramach Egzaminu na Certyfikowanego Analityka Inwestycyjnego oferujemy bezpłatne uczestnictwo w szkoleniu przygotowującym do Egzaminu CAI®. Szkolenie łączy stacjonarne zajęcia z kursem online i umożliwia kompleksowe przygotowanie do Egzaminu CAI®.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców z bogatą praktyką rynkową. Dzięki nim oprócz świetnego przygotowania do egzaminu CAI® poznasz szereg praktycznych wskazówek rynkowych, które od razu po kursie możesz wykorzystać w swojej karierze zawodowej.

Zobacz także:
Jak zdobyć tytuł CIIA?

Co otrzymujesz zapisując się na Egzamin Certyfikowanego Analityka Inwestycyjnego?

Dodatkowo zyskujesz:

Dla kogo przeznaczony jest Egzamin na Certyfikowanego Analityka Inwestycyjnego?

Egzamin przeznaczony jest dla osób, które chcą otrzymać potwierdzenie kwalifikacji analitycznych, a także dla osób zainteresowanych możliwościami rozszerzenia swoich kompetencji o zagraniczne certyfikaty.

Tytuł Certyfikowanego Analityka Inwestycyjnego to wyróżniające i cenne aktywo dla każdego kto wiąże swoją karierę z rynkiem finansowym, a więc chciałby pracować w Domu Maklerskim, Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych, Banku, czy w firmach doradczych.

Egzamin CAI® zwalnia z dwóch podstawowych części egzaminu CIIA® i umożliwia podejście do Egzaminu Finałowego tej prestiżowej, międzynarodowej licencji CIIA®.

Jak wygląda i realizowany jest kurs przygotowujący do Egzaminu na Certyfikowanego Analityka Inwestycyjnego?

Kurs przygotowujący do Egzaminu CAI® jest oferowany bezpłatnie dla wszystkich kandydatów podchodzących do egzaminu. W przypadku kursu przygotowującego domyślnym rozwiązaniem jest uczestnictwo w prowadzonych wykładach w formule online na żywo. Pozwala to kandydatom na uczestnictwo z wygodnego dla nich miejsca. Każdy może jednak zdecydować się również na uczestnictwo w kursie przygotowującym w formie stacjonarnej (za wyjątkiem wykładów z ekonomii). Wyboru należy dokonać podczas wypełniania formularza rejestracyjnego do egzaminu. 

Pamiętaj jednak, że zajęcia w formie online odbywają się w tych samych terminiach, co zajęcia stacjonarne. Uczestniczysz wtedy w dokładnie tym samym kursie na żywo. Po prostu możesz to robić z domowego komputera. Więcej o formie realizacji kursu w postaci online znajdziesz w sekcji “Jak realizowany jest kurs przygotowujący w formule online na żywo?"

Uczestnictwo w zjazdach szkoleniowych (stacjonarnych lub online) jest wskazane. Jednocześnie osoby preferujące samodzielną naukę ze skryptów i materiałów mogą trzymać komplet materiałów od razu po zapisie na Egzamin CAI®. Obecność z pewnością zwiększa szanse na pozytywny wynik egzaminu.

Jak wygląda egzamin na Certyfikowanego Analityka Inwestycyjnego?

Egzamin na Certyfikowanego Analityka Inwestycyjnego trwa 2,5 godziny (150 minut) i odbywa się w Warszawie w formie pisemnej. Egzamin CAI® to od 4 do 8 pytań otwartych z każdego działu (ok. 15 min na pytanie) wymagających opisu lub obliczeń. Materiał wymagany na egzamin obejmuje zakres matematyki finansowej i instrumentów dłużnych, ekonomii, statystyki i analizy portfelowej, zarządzania finansami przedsiębiorstwa i wyceny firm oraz analizy i wycena instrumentów pochodnych i alternatywnych.

Pozytywny wynik z egzaminu uzyskuje się zdobywając co najmniej 66% możliwych punktów. Wyniki egzaminu są ogłaszane dla kandydatów po 14 dniach od dnia egzaminu.

Podczas egzaminu kandydaci mogą korzystać z:

 • Własnego kalkulatora finansowego (modele HP12C, HP17B/II, HP19B/II, TI-83/plus, TI-89 lub z innych kalkulatorów dopuszczonych przez Komisję Egzaminacyjną)
 • Karty wzorów (otrzymanej przed egzaminem)

My zdecydowanie polecamy kalkulator Texas BA II Plus Prof.  Na tym kalkulatorze Wykładowcy będą prezentować rozwiązania zadań na kursie przygotowującym do egzaminu.

Przełożenie terminu egzaminu jest możliwe tylko jednorazowo co najmniej na dwa tygodnie przed terminem egzaminu.

W przypadku wyniku negatywnego poprawka egzaminu kosztuje 330 CHF netto.

Jak wygląda Kurs realizowany w formule online na żywo?

Zapisując się na zajęcia możesz zdecydować się na realizację kursu w formule online na żywo. Jest to opcja domyślna. Wybierając taką formę uczestnictwa możesz uczestniczyć w zajęciach podczas wszystkich zjazdów przez Internet. Kurs nie wymaga obecności na miejscu i umożliwia efektywną, zdalną naukę.

Uczestnik wybierający formę online również otrzymuje opisywany wcześniej komplet materiałów oraz specjalny link do platformy na której będzie realizowana transmisja szkolenia.

Kurs online odbywa się w tych samych terminach, co kurs stacjonarny, a uczestnicy kursu online są pełnoprawnymi uczestnikami kursu przygotowującego do egzaminu.

Podczas Kursu online będziesz mógł być obecny na zajęciach zdalnie. Widząc prowadzącego, słysząc jego tłumaczenie i notatki na tablicy, a także zadając pytania będziesz szybko zdobywał wiedzę niezbędną do zdania egzaminu.

Harmonogram szkolenia przygotowującego do Egzaminu CAI®

04 września 2021 / 09:30 - 17:30 Matematyka finansowa, analiza i wycena instrumentów dłużnych
05 września 2021 / 09:30 - 15:30 Matematyka finansowa, analiza i wycena instrumentów dłużnych
11 września 2021 / 09:00 - 18:00 Statystyka
12 września 2021 / 09:00 - 17:00 Analiza portfelowa i zarządzanie portfelem
18 września 2021 / 10:00 - 15:00 Zajęcia Online - Ekonomia i cykle koniunkturalne
19 września 2021 / 10:00 - 15:00 Zajęcia Online - Ekonomia i cykle koniunkturalne
25 września 2021 / 10:00 - 18:00 Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa i wycena wartości firmy
26 września 2021 / 09:30 - 15:00 Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa
02 października 2021 / 09:00 - 17:00 Analiza i wycena instrumentów pochodnych i alternatywnych
03 października 2021 / 09:00 - 15:00 Analiza i wycena instrumentów pochodnych i alternatywnych

ZAPISZ SIĘ NA EGZAMIN

Cena za Egzamin (październik 2021) DO 22.08.2021
1 450CHF
 • Cena obowiązuje przy zapisie do 22.08.2021.
Cena za Egzamin od 23.08.2021
1 500CHF
 • Cena obowiązuje przy zapisie od 23.08.2021.
Cena za Egzamin (marzec 2022) DO 01.11.2021
1 350CHF
 • Cena obowiązuje przy zapisie do 01.11.2021.
Cena za Egzamin od 02.11.2021
1 400CHF
 • Cena obowiązuje przy zapisie od 02.11.2021.

Powyższa cena jest ceną brutto.

Na życzenie możemy wystawić Fakturę VAT (23%)

Istnieje możliwość opłaty egzaminu w PLN. Kurs do przeliczenia CHF/PLN obowiązuje z dnia rejestracji.

TRENERZY NA KURSIE PRZYGOTOWUJĄCYM

Dominika Jochymek
Statystyka
Zarządzająca Funduszami w Baltic Capital TFI S.A.. Posiada licencję Doradcy Inwestycyjnego nr 485 oraz Maklera Papierów Wartościowych nr 2833. W latach 2010–2011 związana zawodowo z Accenture Sp. z o. o., a następnie w roku 2014 z domem maklerskim Q Securities S.A. na stanowisku Maklera Papierów Wartościowych oraz Dyrektora Departamentu Emisji.
Paweł Cymcyk
Ekonomia
Makler Papierów Wartościowych, Doradca Inwestycyjny oraz CFA od ponad 11 lat związany z rynkiem. Stały komentator sytuacji giełdowej i gospodarczej w mediach oraz trener, który na szkoleniach zgromadził już ponad 8.5 tysiąca osób. Obecnie Prezes ZMID. Z wykształcenia informatyk i matematyk. Autor Bloga DNA Rynków uznanego za najlepszy Blog Ekonomiczny 2014 roku!
Dawid Stolarek
Wycena instrumentów udziałowych i finanse przedsiębiorstw
Doświadczony wykładowca i licencjonowany doradca inwestycyjny nr 473. Od ponad 10 lat konsultant w obszarze związanym z realizacją projektów z zakresu finansów korporacyjnych. Biegły sądowy z wyceny aktywów. Pracował ponad 2 lata w domu maklerskim w charakterze zarządzającego dłużnymi i udziałowymi portfelami inwestycyjnymi.
Maciej Pietraszkiewicz
Analiza instrumentów dłużnych oraz matematyka finansowa
Pasjonat rynków kapitałowych i ekonomii behawioralnej. Zawodowo związany z Biurem Doradztwa Inwestycyjnego i Funduszy w Banku Handlowym. Obecnie na stanowisku Dyrektora Inwestycyjnego. Współzałożyciel think thanku zajmującego się tematyka zarządzania majątkiem (investhink.org). Licencjonowany makler papierów wartościowych nr 2310, doradca inwestycyjny nr 378 oraz posiadacz certyfikatu CFA.
Wojciech Juroszek
Instrumenty pochodne
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Finanse i Bankowość oraz Stosunki Międzynarodowe. Posiada licencję maklera papierów wartościowych nr 2306 oraz doradcy inwestycyjnego nr 325. Posiadacz tytułu CIIA. Z rynkiem kapitałowym związany od 2010. W latach 2010-2020 zarządzał funduszami akcji i funduszami mieszanymi w AgioFunds TFI S.A. Od 2020 r. pełni funkcję Portfolio Managera w Citi Handlowym.

Masz dodatkowe pytania?
Odpowiemy w maksymalnie 24 godziny!

  Formularz kontaktowy
  1. Imie*
  2. Nazwisko*
  3. Email*
  4. Telefon

  * Pola obowiązkowe


  Masz pytania? Chętnie pomożemy!

  Tel. +48 601 357 865
  email: szkolenia@zmid.org.pl

  Gwarantujemy

  Szybkie i efektywne przygotowanie do Egzaminu
  Najlepszych wykładowców
  Szansę na zdobycie prestiżowej certyfikacji CAI®
  Kompleksowe materiały
  Wsparcie w karierze po zdanym egzaminie

  Zobacz również

  Dołącz do ZMID i zyskaj

  Międzynarodowa licencja CIIA

  Kurs na Maklera Papierów Wartościowych